Flott feiring på Sola Strand Hotell.

Lørdag 19. november var det, tradisjonen tro, en flott feiring av årets jubilanter med følge i Stangeland Maskin og Nordic Crane Vest i stilfulle rammer på Sola Strand Hotell. Ansatte som har jobbet i 10, 20, 25, 30, 35 og 40 hos oss fikk flotte gaver og heder. Hos oss får vi gullklokke etter 10 år! Deretter ble det servert nydelig mat og drikke. Kvelden ble avsluttet med sosialt samvær og dans.


12.6.2026
Pressemelding
Stangeland Gruppen leverer i 2025 sitt beste resultat noensinne. Konsernet hadde en omsetning på 2,382 milliarder kroner og et resultat før skatt på 295 millioner kroner, sammenlignet med en omsetning på 2,749 milliarder kroner og et resultat før skatt på 171 millioner kroner i 2024.
Samlet for Stangeland Gruppen og de øvrige familieselskapene ble resultat før skatt 446 millioner kroner, med kontantstrøm (EBITDA) på 770 millioner kroner. Året er preget av solid drift, sterk verdiskaping i kjernevirksomhetene og videre langsiktig utvikling innen entreprenør, eiendom og finans.
19.12.2025
Stangeland Gruppen, sammen med NorSea og IKM har samlet eierskapet i eiendomsutviklingsselskapet K2 Stavanger. De tre partene eier nå 30 prosent hver, og står bak utviklingen av flere store næringseiendomsprosjekter i Stavanger og Sør-Rogaland.
7.12.2025
Folk og kompetanse
Under Vinterfesten 2025 ble det tradisjonen tro delt ut priser til ansatte som har utmerket seg gjennom året. Den mest prestisjefylte prisen, «Ein ekta TS», ble i år tildelt prosjektleder Per Svendsen.