17.3.2021
Folk og kompetanse
,
17.3.2021
Folk og kompetanse
,
Fantastisk, tusen takk, sier Tommy Stangeland som på vegne av alle ansatte mottok prisen som Årets bedrift. Etter å ha gratulert de andre nominerte, innleder han takketalen med: – Det er sammen med andre man presterer og kjenner tilhørighet. Det å høre til en gjeng som heier på hverandre og som løfter hverandre frem. Jeg blir imponert hver eneste dag av min gjeng – Jeg føler meg som verdens heldigste leder.
En stolt Tommy Stangeland mottok prisen for årets bedrift på vegne av Stangeland Gruppen. Foto: Lars Idar Waage.
100 lokale bedrifter var nominert til prisen, og det var 5 selskaper som kom til finalen. Vi gratulerer Naboen, Aarbakke, Navtor og Gilje tre med anerkjennelsen.
Kriteriene for pristildelingen er:
Juryens begrunnelse for at prisen tildeles Stangeland er:
Det var en tydelig rørt Tommy som på vegne av alle ansatte mottok prisen på Rosenkildehuset onsdag 17. mars 2021. I sin takketale sier han følgende:
– Det er sammen med andre man presterer og kjenner tilhørighet. Det å høre til en gjeng som heier på hverandre og som løfter hverandre frem. Jeg blir imponert hver eneste dag av min gjeng – Jeg føler meg som verdens heldigste leder. 650 personer hver eneste dag som med rå arbeidskraft, viljestyrke og pågangsmot leverer. Jeg er ydmyk, rørt og stolt, og vil på vegne av alle i Stangeland takke for prisen. Det betyr mye for oss alle å bli anerkjent for vårt samfunnsbidrag.
Det var varaordfører i Stavanger kommune, Dagny Sunnanå Hausken som overrakte prisen, og hun avsluttet i sin tale at det er ingen grunn til å frykte at vinneren legger seg på latsiden.
– Dette forplikter og girer oss enda mer, sier Tommy Stangeland.
Det er også viktig for bransjen vi representerer, det å sikre at den er attraktiv som en interessant og trygg arbeidsplass.
Du kan lese mer om
Her er Næringsforeningens beskrivelse av alle de fem finalistene
Alle gode forbilder
Nominasjonstekst om Stangeland Maskin
Her kan du se TV-sendingen fra kåringen:
https://www.naeringsforeningen.no/nyheter/naa-kaares-aarets-bedrift/
16.9.2023
Ryfylke
Samfunnsansvar
Lørdag 16. september inviterte Stangeland Maskin Ryfylke til åpen dag i Ryfylkevegen på Tau. Arrangementet ble en stor suksess.
1.9.2023
Folk og kompetanse
Fagdagen er blitt et av våre viktigste utstillingsvindu mot ungdommen - fremtidens anleggsarbeider. Fredag samlet vi elever og lærere på anleggsfag på Kalberg.
1.9.2023
Eiendom og investeringer
Stangeland Gruppen blir medeier i K. Volden Transport og styrker satsningen i Sunnhordaland.
29.6.2023
Bærekraft og miljø
Våren 2022 ansatte Stangeland egne fagpersoner innen ytre miljø (YM), som en del av vår satsing på bærekraftig drift. YM-koordinator Kristine Helle Forsaa mener det er naturlig at det går i den retningen.
3.3.2023
Bærekraft og miljø
Vi har alltid vært opptatt av å gjøre god nytte av masser i Stangeland. Fremover ønsker vi enda sterkere fokus på en bærekraftig og økonomisk god utnyttelse av massene vi håndterer.