17.3.2021
Folk og kompetanse
,
17.3.2021
Folk og kompetanse
,
Fantastisk, tusen takk, sier Tommy Stangeland som på vegne av alle ansatte mottok prisen som Årets bedrift. Etter å ha gratulert de andre nominerte, innleder han takketalen med: – Det er sammen med andre man presterer og kjenner tilhørighet. Det å høre til en gjeng som heier på hverandre og som løfter hverandre frem. Jeg blir imponert hver eneste dag av min gjeng – Jeg føler meg som verdens heldigste leder.
.jpg)
.jpg)
En stolt Tommy Stangeland mottok prisen for årets bedrift på vegne av Stangeland Gruppen. Foto: Lars Idar Waage.
100 lokale bedrifter var nominert til prisen, og det var 5 selskaper som kom til finalen. Vi gratulerer Naboen, Aarbakke, Navtor og Gilje tre med anerkjennelsen.
Kriteriene for pristildelingen er:
Juryens begrunnelse for at prisen tildeles Stangeland er:
Det var en tydelig rørt Tommy som på vegne av alle ansatte mottok prisen på Rosenkildehuset onsdag 17. mars 2021. I sin takketale sier han følgende:
– Det er sammen med andre man presterer og kjenner tilhørighet. Det å høre til en gjeng som heier på hverandre og som løfter hverandre frem. Jeg blir imponert hver eneste dag av min gjeng – Jeg føler meg som verdens heldigste leder. 650 personer hver eneste dag som med rå arbeidskraft, viljestyrke og pågangsmot leverer. Jeg er ydmyk, rørt og stolt, og vil på vegne av alle i Stangeland takke for prisen. Det betyr mye for oss alle å bli anerkjent for vårt samfunnsbidrag.
Det var varaordfører i Stavanger kommune, Dagny Sunnanå Hausken som overrakte prisen, og hun avsluttet i sin tale at det er ingen grunn til å frykte at vinneren legger seg på latsiden.
– Dette forplikter og girer oss enda mer, sier Tommy Stangeland.
Det er også viktig for bransjen vi representerer, det å sikre at den er attraktiv som en interessant og trygg arbeidsplass.


Du kan lese mer om
Her er Næringsforeningens beskrivelse av alle de fem finalistene
Alle gode forbilder
Nominasjonstekst om Stangeland Maskin
Her kan du se TV-sendingen fra kåringen:
https://www.naeringsforeningen.no/nyheter/naa-kaares-aarets-bedrift/
19.12.2025
Stangeland Gruppen, sammen med NorSea og IKM har samlet eierskapet i eiendomsutviklingsselskapet K2 Stavanger. De tre partene eier nå 30 prosent hver, og står bak utviklingen av flere store næringseiendomsprosjekter i Stavanger og Sør-Rogaland.
7.12.2025
Folk og kompetanse
Under Vinterfesten 2025 ble det tradisjonen tro delt ut priser til ansatte som har utmerket seg gjennom året. Den mest prestisjefylte prisen, «Ein ekta TS», ble i år tildelt prosjektleder Per Svendsen.
15.11.2025
Samfunnsansvar
Når Solas største stjerne, Camilla Herrem, kjemper sin viktigste kamp, da skal Stangeland Maskin stille opp. I år går den tradisjonsrike julegaven på 100.000 kroner til Rosa Sløyfe-aksjonen og forskning på brystkreft, gjennom Sola Håndball og Kreftforeningen.
27.10.2025
Anleggsmaskiner og utstyr
Bærekraft og miljø
Teknologi og innovasjon
Er det egentlig bare fryd og gammen med elektriske maskiner?
Entreprenørene gir delte tilbakemeldinger: For noen oppgaver fungerer elektriske maskiner svært godt, mens de i andre tilfeller byr på flere utfordringer enn fordeler.
27.10.2025
Veg- og infrastruktur
26. mai 2025 overleverte arbeidsfellesskapet JV Implenia/Stangeland E39 Lyngdal øst–vest til Nye Veier – hele tre måneder før planlagt tid. Prosjektet viser hva som er mulig når tillit, ansvar og samarbeid står i sentrum. Tilliten fra byggherren har vært avgjørende. Nye Veier ga oss ansvar og handlingsrom, noe som har sikret både fremdrift og kvalitet.