22.12.2016

Samfunnsansvar

,

22.12.2016

Samfunnsansvar

,

Årets julegave fra oss - 2016

I stedet for å gi julegaver til kunder og samarbeidspartnere har det blitt at tradisjon at Stangeland Maskin gir en større pengegave til et godt og viktig formål. Det er viktig for oss at formålet har en lokal tilknyting.

Fra venstre Torbjørg Stangeland, Kenneth Kilter, styreleder i Barnekreftforeningen i Rogaland, Olav Stangeland  og Anette Boganes Vigre, nestleder i Barnekreftforeningen i Rogaland.

Dette året gir vi 100 000 kroner til Barnekreftforeningen i Rogaland, og deres prosjekt: Læringsarena for barn under skolealder.

Barnekreftforeningen i Rogaland er basert på frivillighet. Noe som det står stor respekt av, og som vi verdsetter svært høyt. De jobber for en sårbar gruppe barn, unge og deres familier som er rammet av kreft. Aktivitetene deres er mange, alt fra juleverksted og ferietilbud til leiligheter for familier som har barn på sykehus. Dere kan lese mer om alt det viktige de gjør ved å gå inn på nettstedet: www.barnekreftforeningen.no/avdelinger/rogaland/

De siste åra har vi opplevd barnekreft på nært hold her i bedriften. Derfor er det ekstra godt å kunne gi vår støtte til Barnekreftforeningen i Rogaland. Det føles også riktig å øremerke midlene til prosjektet Læringsarena for barn under skolealder. Dette er en gruppe barn som ofte faller utenfor. I dag finnes det få pedagogiske og sosiale tilbud til barn med kreft under skolealder. Barnekreftforeningen i Rogaland har allerede kommet langt med prosjektet, og med hjelp av vår pengestøtte blir læringsarenaen en realitet i 2017. Vi gleder oss til å følge med på prosjektet.

STAVANGEREN: Julegaven ble annonsert og utdelt under kundetreffet vårt i Stavangeren. Fra venstre Anette Boganes Vigre, Kenneth Kilter og Torbjørg Stangeland.

Bildegalleri

No items found.

Se andre nyheter

3.3.2023

Bærekraft og miljø

Stangelandmodellen: Slik setter vi bærekraft ut i praksis

Vi har alltid vært opptatt av å gjøre god nytte av masser i Stangeland. Fremover ønsker vi enda sterkere fokus på en bærekraftig og økonomisk god utnyttelse av massene vi håndterer.

10.1.2023

Gina og Marius lever drømmen som lærlinger

De er 18 og 19 år gamle, og ikke redde for å ta i et tak. Gina og Marius er to av de 48 lærlingene i Stangeland Maskin. Sammen med lærlinger i de andre selskapene i Stangeland Gruppen representerer de fremtiden i bransjen.

4.1.2023

Bærekraft og miljø

God planlegging gir mer effektiv transport og mindre utslipp

Et nytt og unikt system for transportplanlegging i Stangeland gir store besparelser. Færre kjørte kilometer, lavere belastning på veier og kjøretøy og ikke minst redusert utslipp gjør både miljø og økonomi til vinnere.

17.11.2022

Samfunnsansvar

Årets julegave til Fra offer til kriger

Hvert år deler Stangeland ut en julegave til lag, foreninger eller organisasjoner som gjør noe godt for andre – for samfunnet rundt seg. I år går julegaven til Fra offer til kriger.

10.10.2022

Bærekraft og miljø

Nytt og viktig steg på vei mot målet om å bli selvforsynt med energi

Stangeland investerer nærmere åtte millioner kroner i solcelleanlegg til anlegget på Soma. På sikt er målet å bli selvforsynt på energi.