1.12.2020

Samfunnsansvar

,

1.12.2020

Samfunnsansvar

,

Finalister for andre år på rad

Det er fem firma som er i finalen i kåringen som Årets bedrift 2020, og Stangeland er finalister for andre år på råd.

Satsning på lærlinger og bærekraft er en av flere årsaker til finaleplassen. Jan Oaland har i en årrekke bidratt i arbeidet med de unge, lovende. Her sammen med Christoffer Nordbø.

Det er næringsforeningen i Stavanger som arrangerer kåringen. I fjor var det SR-Bank som stakk av med seieren. Det var 100 bedrifter som var nominert i kåringen 2020, og det er Stangeland, Navtor, Gilje Tre, Aarbakke og Naboen som er i finaleheatet.

Kriteriene for nominasjon er at bedriften har sin hovedaktivitet i Stavanger-regionen, at bedriften har vært i stabil virksomhet i noen år og at bedriften skal ha utmerket seg på et område det siste eller de par siste årene.

Festen og kåringen skulle vært arrangert 26. november, men er av naturlige årsaker – utsatt på grunn av covid.

Mer fra Næringsforeningen her, samt intervju med tv vest

https://www.naeringsforeningen.no/nyheter/aarets-bedrift-v-stangeland-maskin/

Bildegalleri

No items found.

Se andre nyheter

12.6.2026

Pressemelding

Stangeland Gruppen med nok et toppår

Stangeland Gruppen leverer i 2025 sitt beste resultat noensinne. Konsernet hadde en omsetning på 2,382 milliarder kroner og et resultat før skatt på 295 millioner kroner, sammenlignet med en omsetning på 2,749 milliarder kroner og et resultat før skatt på 171 millioner kroner i 2024.

Samlet for Stangeland Gruppen og de øvrige familieselskapene ble resultat før skatt 446 millioner kroner, med kontantstrøm (EBITDA) på 770 millioner kroner. Året er preget av solid drift, sterk verdiskaping i kjernevirksomhetene og videre langsiktig utvikling innen entreprenør, eiendom og finans.

19.12.2025

Stangeland Gruppen, IKM og NorSea går sammen om eierskap i K2 Stavanger

Stangeland Gruppen, sammen med NorSea og IKM har samlet eierskapet i eiendomsutviklingsselskapet K2 Stavanger. De tre partene eier nå 30 prosent hver, og står bak utviklingen av flere store næringseiendomsprosjekter i Stavanger og Sør-Rogaland.

7.12.2025

Folk og kompetanse

Årets prisvinnere 2025

Under Vinterfesten 2025 ble det tradisjonen tro delt ut priser til ansatte som har utmerket seg gjennom året. Den mest prestisjefylte prisen, «Ein ekta TS», ble i år tildelt prosjektleder Per Svendsen.

15.11.2025

Samfunnsansvar

Stangeland gir årets julegave til Rosa Sløyfe og Kreftforeningen

Når Solas største stjerne, Camilla Herrem, kjemper sin viktigste kamp, da skal Stangeland Maskin stille opp. I år går den tradisjonsrike julegaven på 100.000 kroner til Rosa Sløyfe-aksjonen og forskning på brystkreft, gjennom Sola Håndball og Kreftforeningen.

27.10.2025

Anleggsmaskiner og utstyr

Bærekraft og miljø

Teknologi og innovasjon

Når estimater og virkelighet ikke stemmer: Entreprenørenes erfaringer

Er det egentlig bare fryd og gammen med elektriske maskiner?

Entreprenørene gir delte tilbakemeldinger: For noen oppgaver fungerer elektriske maskiner svært godt, mens de i andre tilfeller byr på flere utfordringer enn fordeler.