22.10.2021

Anleggstjenester

,

22.10.2021

Anleggstjenester

,

Kontrakt til TT anlegg, skal være med på bygging av E39

TT Anlegg, den største maskinentreprenøren på Sørlandet, blir en del av storprosjektet E39 Lyngdal øst – Lyngdal vest. Selskapet har inngått en kontrakt med Stangeland verdt 200 millioner kroner.

Eirik Spilling og Tommy Stangeland ser frem mot et godt samarbeid i Lyngdal.

– Det er en solid kontrakt som gir oss en forutsigbarhet fremover. Vi er en prestasjonsorientert bedrift som liker å strekke oss mot nye mål. Det å samarbeide med Stangeland og bygge vei for Nye Veier, er noe vi ser frem til, sier selskapets markedssjef, Eirik Spilling.

Arbeidsfellesskapet Implenia Stangeland signerte 18. oktober kontrakt med Nye Veier for å bygge E39 mellom Herdal og Røyskår. Første spadetak er allerede tatt, og anleggsaktiviteten er i gang.

Det er Implenia som skal drive tunnel og bygge bru, mens Stangeland har ansvaret for alt arbeid ute, inkludert massetransport fra tunnel.  

– Vi mener det gir god verdi inn i prosjektet å ha med seg lokal kompetanse når vi er på reisejobber, sier Tommy Stangeland. Stangeland maskin og TT anlegg kjenner hverandre godt, og vi står for de samme verdiene, sier han.

Den nye firefelts motorveien mellom Herdal og Røyskår skal bygges fra begge retninger. Stangeland maskin har sin hovedaktivitet i Herdal, mens TT anlegg skal arbeide fra vest ved Røyskår.

Bildegalleri

No items found.

Se andre nyheter

4.8.2025

Bærekraft og miljø

Ferdigvare

Folk og kompetanse

Våre pukkverk

Gjør gull ut av gråstein – Stangelandmodellen i praksis

På Kalberg mottar Stangelands pukkverk store mengder gjenvinnbare overskuddsmasser fra prosjekter i regionen. Her forvandles masser som tidligere ville blitt kjørt til tipp, til høyverdig betongtilslag – en innsats som både kutter utslipp og sparer naturressurser.

28.7.2025

Folk og kompetanse

Ansiennitet og erfaring som fundament i Stangeland Maskin

Ansiennitet er langt mer enn tall på et papir – det er selve grunnmuren i Stangeland Maskins kultur, trivsel og utvikling.

18.7.2025

Folk og kompetanse

Fra paragrafer til praksis

–Jeg har lært at jeg må kunne litt om mye, men ikke alt om alt. Rollen min handler i stor grad om å forstå helheten, og å vite hvem jeg må spille god for å komme i mål, sier Nicola Herbert.

9.7.2025

Veg- og infrastruktur

Vann og avløp

Kulverter og andre konstruksjoner

Så mye mer enn en bussvei

–Vi bygger faktisk grunnlaget for trygg trafikkavvikling, næringsliv og videre vekst i området, sier prosjektleder Geir Birkeland i Stangeland Maskin.

2.6.2025

Bærekraft og miljø

Samfunnsansvar

Tar miljøgrep: Stangeland Magasinet blir heldigitalt

I 2026 runder det tradisjonsrike Stangeland Magasinet 45 år, en passende anledning for å ta steget inn i fremtiden. Fra og med sommeren 2026 blir nemlig magasinet kun å finne på våre nettsider, i tråd med vårt fokus på bærekraft.

Et heldigitalt magasin betyr ikke mindre spennende lesestoff. Dessuten får du løpende nyheter på tsmaskin.no, hele året.