1.4.2021

Damplastring

,

1.4.2021

Damplastring

,

Rehabilitering av dammen Lyngsvatn er nå i gang igjen etter vinterstengt anlegg

Rehabiliteringav dammen Lyngsvatn er nå i gang igjen etter vinterstengt anlegg.

Arbeidene har pågått siden våren 2019, og i høst 2020 ferdigstilte vi rehabilitering av hoved- og sekundærdammen. Arrondering og tilbakeføring av terreng utføres i 2021.

I mai 2021 startet vi arbeidene med Dam Håheller, som ligger 6,5 km i luftlinje fra hoveddammen. Alt av utstyr og personell transporteres ved båt og lekter over Lyngsvatnet.

Rehabilitering av Håheller ferdigstilles oktober 2021.

Totalverdi på kontraktene for Stangeland er 75 millioner. Byggherre er Hydro Energi AS.

Du kan lese mer om prosjektet her.

Bildegalleri

No items found.

Se andre nyheter

7.12.2025

Folk og kompetanse

Årets prisvinnere 2025

Under Vinterfesten 2025 ble det tradisjonen tro delt ut priser til ansatte som har utmerket seg gjennom året. Den mest prestisjefylte prisen, «Ein ekta TS», ble i år tildelt prosjektleder Per Svendsen.

4.8.2025

Bærekraft og miljø

Ferdigvare

Folk og kompetanse

Våre pukkverk

Gjør gull ut av gråstein – Stangelandmodellen i praksis

På Kalberg mottar Stangelands pukkverk store mengder gjenvinnbare overskuddsmasser fra prosjekter i regionen. Her forvandles masser som tidligere ville blitt kjørt til tipp, til høyverdig betongtilslag – en innsats som både kutter utslipp og sparer naturressurser.

28.7.2025

Folk og kompetanse

Ansiennitet og erfaring som fundament i Stangeland Maskin

Ansiennitet er langt mer enn tall på et papir – det er selve grunnmuren i Stangeland Maskins kultur, trivsel og utvikling.

18.7.2025

Folk og kompetanse

Fra paragrafer til praksis

–Jeg har lært at jeg må kunne litt om mye, men ikke alt om alt. Rollen min handler i stor grad om å forstå helheten, og å vite hvem jeg må spille god for å komme i mål, sier Nicola Herbert.

9.7.2025

Veg- og infrastruktur

Vann og avløp

Kulverter og andre konstruksjoner

Så mye mer enn en bussvei

–Vi bygger faktisk grunnlaget for trygg trafikkavvikling, næringsliv og videre vekst i området, sier prosjektleder Geir Birkeland i Stangeland Maskin.