3.3.2022
Sponsorat
,
3.3.2022
Sponsorat
,
Sirdal skisenter, Tjørhomfjellet og Ålsheia tilbyr opplevelser for hele familien i form av fysisk aktivitet og gode minner. Vi er stolt av dette samarbeidet, som i tillegg til å legge til rette for turisme, også er en viktig arbeidsgiver som bidrar til lokal verdiskapning.
Samarbeidet mellom Stangeland Maskin og skisenteret strekker seg mange år tilbake i tid. Skisenteret bidrar også til et viktig arrangement for alle ansatte i Stangeland, nemlig en skidag for hele familien.
- For oss er det viktig at det finnes gode fritidstilbud som bidrar til glede og fysisk aktivitet. Sirdal skisenter er viktig for den lokale verdiskapningen i Sirdal, og følgelig også for rogalendinger som besøker bygda som turister, sier sponsoransvarlig Tove Ree.
3.3.2023
Bærekraft og miljø
Vi har alltid vært opptatt av å gjøre god nytte av masser i Stangeland. Fremover ønsker vi enda sterkere fokus på en bærekraftig og økonomisk god utnyttelse av massene vi håndterer.
10.1.2023
De er 18 og 19 år gamle, og ikke redde for å ta i et tak. Gina og Marius er to av de 48 lærlingene i Stangeland Maskin. Sammen med lærlinger i de andre selskapene i Stangeland Gruppen representerer de fremtiden i bransjen.
4.1.2023
Bærekraft og miljø
Et nytt og unikt system for transportplanlegging i Stangeland gir store besparelser. Færre kjørte kilometer, lavere belastning på veier og kjøretøy og ikke minst redusert utslipp gjør både miljø og økonomi til vinnere.
17.11.2022
Samfunnsansvar
Hvert år deler Stangeland ut en julegave til lag, foreninger eller organisasjoner som gjør noe godt for andre – for samfunnet rundt seg. I år går julegaven til Fra offer til kriger.
10.10.2022
Bærekraft og miljø
Stangeland investerer nærmere åtte millioner kroner i solcelleanlegg til anlegget på Soma. På sikt er målet å bli selvforsynt på energi.