4.9.2021
Anleggsgartner
,
4.9.2021
Anleggsgartner
,
Mange besøkende da Staal og Midtbygdens idrettslag i starten på oktober arrangerte bo- og reiselyst, kultur- og næringslivsmesse i den nyåpnede flerbrukshallen på Jørpeland. Lokale messer er viktige arenaer for oss å delta på, hvor vi denne gang valgte å fremheve vår kompetanse på utomhusarbeid for bolig og fritidseiendommer.
– De aller fleste vet at vi driver med tradisjonelt anleggsarbeid, men trenger en liten påminnelse om at vi også er steingode på opparbeidelse av tomter, fra utgraving til plantingen er ferdig, sier anleggsleder Sigurd Slåtto.
Han var godt fornøyd med besøket på messa, og synes det er vel så viktig å delta for å bygge kultur og yrkesstolthet.
– Det kommer mange TS-ansatte innom for å slå av en prat. I hverdagen har vi alle det travelt, så det er positivt å ha en arena hvor vi kan møte både ansatte og familien deres, sier han.
Ble du nysgjerrig på mer av arbeidet vårt i Ryfylke?
Du kan lese mer om "steingodt" arbeid for hytte- og privateiendommer i Ryfylke her.
3.3.2023
Bærekraft og miljø
Vi har alltid vært opptatt av å gjøre god nytte av masser i Stangeland. Fremover ønsker vi enda sterkere fokus på en bærekraftig og økonomisk god utnyttelse av massene vi håndterer.
10.1.2023
De er 18 og 19 år gamle, og ikke redde for å ta i et tak. Gina og Marius er to av de 48 lærlingene i Stangeland Maskin. Sammen med lærlinger i de andre selskapene i Stangeland Gruppen representerer de fremtiden i bransjen.
4.1.2023
Bærekraft og miljø
Et nytt og unikt system for transportplanlegging i Stangeland gir store besparelser. Færre kjørte kilometer, lavere belastning på veier og kjøretøy og ikke minst redusert utslipp gjør både miljø og økonomi til vinnere.
17.11.2022
Samfunnsansvar
Hvert år deler Stangeland ut en julegave til lag, foreninger eller organisasjoner som gjør noe godt for andre – for samfunnet rundt seg. I år går julegaven til Fra offer til kriger.
10.10.2022
Bærekraft og miljø
Stangeland investerer nærmere åtte millioner kroner i solcelleanlegg til anlegget på Soma. På sikt er målet å bli selvforsynt på energi.